5 دلیل مهم برای انتخاب رشته معماری به جای رشته تجربی و ریاضی

5 دلیل مهم برای انتخاب رشته معماری به جای رشته تجربی و ریاضی
چکیده این مطلب : انتشار : 2122

بین رشته معماری و رشته ریاضی و تجری کدام را انتخاب کنم معماری درآمد بیشتر دارد یا پزشکی . شاید امروزه حجم زیادی از سوالات افراد را این موضوع تشکیل میدهد اگر این مقاله را انتخاب کرده اید حتماً یکی از دغدغه های شما انتخاب رشته معماری یا ریاضی است. بر سر یک دوراهی گیر کرده اید. که آیا رشته معماری هنرستان برم یا رشته ریاضی و یا رشته معماری بهتر است یا تجربی و از طرف دیگر هر لحظه سؤال می‌پرسید که رشته معماری را از ابتدا شروع کنم و یا اول انتخاب رشته خودم ریاضی یا تجربی بخوانم و بعد از آن برای دانشگاه وارد رشته معماری شوم.

5 دلیل مهم برای انتخاب رشته معماری به جای رشته تجربی و ریاضی.

بین رشته معماری و رشته ریاضی و تجری کدام را انتخاب کنم 

معماری درآمد بیشتر دارد یا پزشکی .

شاید امروزه حجم زیادی از سوالات افراد را این موضوع تشکیل میدهد 

اگر این مقاله را انتخاب کرده اید حتماً یکی از دغدغه های شما انتخاب رشته معماری یا ریاضی است. بر سر یک دوراهی گیر کرده اید. که آیا رشته معماری هنرستان برم یا رشته ریاضی و یا رشته معماری بهتر است یا تجربی و از طرف دیگر هر لحظه سؤال می‌پرسید که رشته معماری را از ابتدا شروع کنم و یا اول انتخاب رشته خودم ریاضی یا تجربی بخوانم و بعد از آن برای دانشگاه وارد رشته معماری شوم. و کدام دو  رشته معماری و پزشکی درآمد بهتری دارند 

برای انتخاب بین رشته معماری یا رشته ریاضی باید این مقاله را مطالعه کنید. 

برای بسیاری از شما عزیزان بین انتخاب دل خودتان یعنی معماری و انتخاب خانواده‌ شما ،رشته ریاضی و تجربی و ر نهایت ورود به دنیای پزشکی بسیار سخت خواهد بود ، نمی‌توانید یک تصمیم منطقی بگیرید. که این موضوع می‌تواند چند دلیل مهم داشته باشد.

چرا خانواده شما رشته های تجربی را پیشنهاد می‌کنند اما شما به معماری علاقه‌مند هستید.

در پاسخ به این سوال شما به عرض برسانیم ، سال‌ ها است که به  هنرجویان در هنگام انتخاب رشته مشاوره می‌دهیم به نتایج جالبی رسیده ایم. این که خانواده ها رشته های تجربی را آینده دار می‌دانند و هنوز رشته های معماری و کاردانش یا هنرستان را با یک تفکر قدیمی نگاه می‌کنند. چون بر این باور هستند که رشته تجربی می‌تواند به رشته‌ های پزشکی و درآمد بهتر ختم شود تا رشته معماری .

و اینکه رشته معماری اشباع شده است و درآمدزا نیست ، اما پزشکی می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد. اگر تا این بخش از مقاله انتخاب معماری یا رشته ریاضی را مطالعه کرده‌ اید متوجه شده اید تا چه اندازه ذهن شما را خوانده ایم و چقدر این مقاله به سوال های شما نزدیک است. اما در پاسخ باید بدانید خیر، ما ذهن را نخوانده ایم این ها تجربه سال ها مشاوره تری دی خانی به هنرجویان خودش بوده است . 

 

اما چرا از بحث انتخاب رشته معماری یا رشته ریاضی بیشتر صحبت میکنیم 

معماری پولساز است یا رشته تجربی، ابتدا کدام یک را انتخاب کنیم 

 

بدون شک هنوز داستان معماری در بازار امروز را نمی‌دانید. و یا معماری را با طرح های ساده دانشجوهای فامیل یا نقشه کشی اشتباه گرفته اید، همین ابتدا باید عرض کنم، دوست عزیز معماری با نقشه کشی و ترسیم تفاوت دارد. اگر در فامیل دوست و آشنایان شما افرادی با عنوان مهندس معمار هنوز بیکار و بدون درآمد هستند ،عرض کنم که آن ها هنوز هیچ تخصصی در حوزه معماری ندارند، یا اگر به جای معماری رشته های دیگر مهندسی یا تجربی را هم انتخاب می‌کردند همچنان بدون شغل درآمد بودند و دلیل آن هم نداشتن پشتکار و تلاش و اطلاعات آکادمیک در حوزه معماری است. 

پس داشتن تلاش و علاقه در کنار هم می‌تواند صد در صد شما را در حوزه معماری قدرتمند کند. 

 

اگر شما بدون علاقه به رشته پزشکی و صرفاً جهت درآمد بهتر وارد شوید بدون شک شما پزشک موفقی نخواهید بود. حتی با درآمد بهتر حالتان خوب نیست. شما آرزوهای خودتان را دنبال نکرده اید. و حتی برای ساخت یک خانه باز هم باید سراغ همان معمار و دفتر معماری بروید که یک روز آرزوی شما بوده است. 

از ابتدا وارد معماری شویم یا رشته ریاضی را بخوانیم ؟

آیا برای انتخاب رشته در دانشگاه وارد معماری شویم؟

 اگر این سوال برای رشته عمران پرسیده بودید، مطمئناً پاسخ این بوده که از رشته ریاضی وارد شوید،اما در خصوص  رشته معماری باید عرض کنم که معماری در اصل یک رشته هنری محسوب می‌شود و در نگاه اول مهندس معمار یک هنرمند است که می‌تواند با فرم دهی اشکال خلاقیت و هنر معماری را به تصویر بکشد و فضای زندگی بهتر با سبک های معماری را برای شما آماده کند. به همین علت هر چه قدر سریع تر این هنر را شروع کنید دست شما آزادتر و بهتر طراحی می‌کند و ذهن خلاق تری خواهید داشت. 

اما در رشته ریاضی و پر از دروس حسابان، جبر و هندسه مطمئناً ذهن شما خسته خواهد شد و هر روز به امید روزی که معماری را شروع کنید عمر خود را هدر خواهید داد. 

 

حتی در دانشگاه ، دانشجوهای کاردانش و هنرستان به دلیل علاقه و تلاش بیش تر ، بسیار حرفه ای تر و بهتر از دانشجویان ورودی ریاضی عمل می‌کنند و در بازار کار نقش پر رنگ تر خواهند داشت.

 

 از معماری بیش تر از پزشکی به درآمد برسید. 

این مسیر آسان نخواهد بود ، همانطور که رشته پزشکی آسان نیست. شما با توجه به دوره های 6 ساله پزشکی و بعد از آن تخصص و فوق تخصص سال ها در این رشته به تلاش و تحصیل ادامه می دهید. 

چطور می‌خواهید با یک دانشگاه و دوره 2 ساله به درآمد عالی برسید؟

پس برای این رشته با تلاش بالا در طول سالها به صورت مستمر و آن هم خارج از فضای دانشگاه و با ورود به دنیای نرم افزارهای معماری می‌توانید به درآمد عالی برسید.

 به راحتی در بازار کار شناخته شوید و در کنار دانش نرم افزاری ، دانش معماری خودتان را در مقابل رشته پزشکی تجربی و ریاضی به رخ بکشید. 

برای ورود به رشته معماری حرف خودم مهم تر است یا خانواده؟

قطعاً همیشه احترام به خانواده بسیار نکته مهمی خواهد بود ، شما حتی به بهترین حرفه در حوزه کار معماری یا پزشکی  برسید ، حتی به درآمد عالی ، برای داشتن یک آرامش از ته دل ، نیاز دارید حتی بعد سال ها زندگی لاکچری ، باز هم در کنار خانواده پدر و مادر برادر و خواهرتان بنشینید و چای بنوشید و زندگی کنید . 

 

اما برای انتخاب هدف و رویاهای خودتان با جدیت تصمیم بگیرید. حتی با خانواده خودتان صحبت کنید. پدر و مادر شما همیشه نگران زندگی شما هستند، بهتر است با آن ها صحبت کنید که انتخاب رشته ریاضی و تجربی رویاهای شما نیست، و  شما با معماری خوشحال هستید ، هنر در وجودتان است و حتی به درآمد عالی هم خواهید رسید.

 اما شاید پزشکی از نظر آن ها در جامعه وجه بالایی داشته باشد ، پس باید در جریان وجه یک مهندس واقعی در سیستم مهندسی باشند وقتی وارد دفتر کار معماری آن ها می‌شوید با تعداد نیروهایی که با آن ها کار می‌کنند ، حتی کارفرماهایی که با مهندس کار می‌کنند و یا سر پروژه های خودشان افرادی که در آن پروژه هستند، احترام می‌گذارند همه آن ها باعث می‌شود حتی یک مقدار از شأن منزلت مهندسی و معماری در مقابل رشته پزشکی کم نشود. 

 

و خانواده شما باید بپذیرد که رویا های فرزند آنها و خوشحالی اون در طول سالها زندگی ، بیشتر از هرچیز ، مهمتر خواهد بود . در این سال ها جدا از مشاور و هنرجویان حتی با خانواده ها هم صحبت های زیادی داشتیم و خوشبختانه تصمیم ها و مشاوره ها باعث شد تا شخص با توجه به شرایط خودش و خانواده برای انتخاب بین رشته معماری یا رفتن به رشته پزشکی و تجربی بهترین تصمیم را بگیرد. 

و مهمت اینکه شما خودتان با همه وجود ، رشته معماری را در ابتدا به عنوان هنر و علاقه درونی خودتان نگاه کنید . و در مرحله بعدی بخواهید با طراحی محیط آرام و دلنشین بهترین شرایط را برای افراد در جامعه فراهم کنید ، و بعد از آن درآمد زایی عالی شروع خواهد شد ، 

در پایان همیشه رویای خودتان و هدف هایی که باعث شادی درونی شما می‌شود را با همه وجود دنبال کنید یک چای بنوشید و از زندگی لذت ببرید،  در غیر این صورت سال ها باید حسرت بخورید که عمرتان را با یک شغل و حرفه دیگر هدر داده اید.

 

 

خرید پکیج های معماری و آموزش نرم افزار های تخصصی از پایه در معماری 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

Teaching-3D-cabinet-design

آموزش طراحی سه بعدی کابینت

پکیج آموزش کابینت ممبران بهترین نرم افزار های طراحی سه بعدی کابینت کدام است آموزش طراحی کابینت با تری دی مکس را چطور شروع کنم آموزش طراحی کابینت کلاسیک ، کابینت ممبران،کابینت مدرن ، کابینت ام دی اف در پکیج طراحی کابینت تری دی خانی قرار داده است آنالیز طراحی کابینت و طرح های قابل اجرا در نرم افزار های سه بعدی کابینت چگونه کابینت ممبران بسازیم ابتدا باید بدانید پکیج طراحی کابینت را چکونه انتخاب کنید در این پکیج آموزشی کابینت ، به شکل کامل به آموزش دو نرم افزار های طراحی سه بعدی به شکل کاملاً پروژه محور ، همراه متریال نور و رندر و مدل های آماده برای طراحی کابینت آشپزخانه پرداخته شده است شاید این سوال برای شما پیش بیاد که در این پکیج آموزشی طراحی سه بعدی کابینت تری دی خانی چه نرم افزارهایی آموزش داده شده است و ما برای یادگیری طراحی کابینت آشپزخانه در این پکیج چه نرم افزار های سه بعدی را آموزش خواهیم دید امروزه پر کاربرد ترین نرم افزار های سه بعدی برای طراحی کابینت در سبک های مدرن و طراحی ممبران یا کابینت کلاسیک دو نرم افزار قدرتمند 3dmax و نرم افزار سه بعدی اسکچاپ می باشد

Purchase-Vray-Training-Pack

خرید پک آموزش vray

در این محصول شما با تخصصی ترین اصول نور پردازی و متریال vray آشنا شده و با تکنیک های این پک آموزشی میتوانید رندر هایی بسیار حرفه ای و بی نظیر ایجاد نمایید

The-object-is-ready-for-3dmax

آبجکت آماده تری دی مکس

در این بسته آموزشی آبجکت های آماده با موضوعات مختلف برای طراحی نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی . برای فضاهای مسکونی . اداری . ورزشی . پارک . ساحل . تجاری . پزشکی . و غیره تولید و جکع آوری شده است

نظرات

مریم
۱۴۰۱/۰۲/۲۵
ببخشید دانشگاه های که از معماری میشه رفت میشه بهم بگید ممنون میشم
تری دی خانی

تعداد زیاده . 

محصولات پیشنهادی مرتبط

پکیج آموزش 3d max در معماری

پکیج آموزش 3d max در معماری

در این محصول شما با جادوی مدل سازی داخلی بیرونی و طراحی پارامتریک آشنا شده و همچنین اصول نورپردازی و متریال گذاری تری دی مکس را یاد خواهید گرفت

خرید پک آموزش vray

خرید پک آموزش vray

در این محصول شما با تخصصی ترین اصول نور پردازی و متریال vray آشنا شده و با تکنیک های این پک آموزشی میتوانید رندر هایی بسیار حرفه ای و بی نظیر ایجاد نمایید

تلفن تماس واتس آپ اینستاگرام تری دی خانی