دستور BENDو Extrude در تری دی مکس

دستور BENDو Extrude در تری دی مکس
چکیده این مطلب : انتشار : 21793

در این مقاله با دستور اکسترود و دستور خمش در مکس آشنا خواهید شد.

حجم دادن به خط در تری دی مکس

بسیاری از کاربران و هنرجویان عزیز، این سوال برایشان پیش می آید، که چگونه در محیط تری دی مکس، لاین های دو بعدی را به حجم های سه بعدی تبدیل کنیم.

دستور eExtrud برای بستن خط  وحجم دادن به آن

شما ابتدا با لاین های تری دی مکس طبق فیلم های آموزشی در مکس آن را انتخاب کرده و در محیط ترسیم می کنید.این لاین ها به صورت کاملا دوبعدی قابل ترسیم می باشند.

        نکته: در صورتی که پلان اتوکد را وارد محیط تری دی مکس کرده اید.شما نیاز دارید که لاین های مکس را از روی لاین های اتوکد عبور دهید.به طوری که بتوانید با اندازه گذاری درست در مکس ترسیم کنید و با فعال کردن گزینه  snap در محیط تری دی مکس و با کلیک کردن در نقاط مختلف لاین اتوکد می توانید لاین کامل را در آن مسیر ترسیم کنید. فقط در این حالت یک دستور شرط می باشد.

نحوه حجم دادن لاین ها در تری دی مکس

تمام لاین هایی که ترسیم می کنیم، باید ابتدا و انتهای آنها به یکدیگر برسند و دستور close splin را ببینید . زمانی که یک سطح کاملا ایجاد کردید، از لیست مادیفایر دستور Extrud را فراخوانی کرده،تا کل سطح لاین پر وبسته شود.

این در حالی است که اگر بخواهیم به همین لاین حجم بدهیم، مقدار Amount را در تنظیمات بالا برده تا حجم دلخواه بر اساس پارامتر سازه و پلان شکل گیرد.استفاده از دستور Bend  در تری دی مکس

از این دستور برای ایجاد خمش بر روی آبجکت های تری دی مکس استفاده میکنیم.

نحوه استفاده از دستور خمش در تری دی مکس

با انتخاب حجم مورد نظر، دستور Bend  را از مادیفایر لیست فراخوانی کرده، و در بخش تنظیمات پارامتر،Angle را افزایش می دهیم.

برای نحوه استفاده از این دستور ابتدا باید تعداد سگمنت های آبجکت مورد نظر را افزایش دهیم.

فیلم آموزش استفاده از دستور خمش در تری دی مکس
دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

Buy-Lumion-Education-Package

خرید بسته آموزشی لومیون

در این محصول شما با نحوه انیمیشن سازی در معماری و ایجاد فضاهایی مانند کوه دریا درخت و انسان های در حال حرکت و ترکیب با پروژه های سه بعدی معماری خود در لومیون. میتوانید انیمیشن هایی زیبا تولید نمایید

Dragon-full-packing

فول پکیج تری دی خانی

مجموعه پکیج های کامل تری دی خانی به همراه هدیه و شرکت در قرعه کشی.

aftereffect-training-package-in-architecture

پکیج آموزش افتر افکت در معماری

چرا به‌عنوان معمار باید افترافکت را یاد بگیریم . در پاسخ . شما به‌عنوان یک طراح و معمار که در ارائه پروژه‌های معماری می‌توانید قدرت گروه خودتان را در طراحی به بهترین شکل نشان دهید . فرقی نمی‌کند که پروژه معماری شما یک کار دانشجویی باشد و یا پروژه اجرایی یا طرحی از مسابقات معماری ،درهرصورت امروز نیاز بازار کار فراتر از انتظارات یک طرح معماری ساده خواهد بود و شاید فقط با یک رندر ساده مانند قبل نتواند پاسخگوی نیاز یک پروژه حرفه‌ای باشد

نظرات

محصولات پیشنهادی مرتبط

آموزش کامل پست پروداکشن

آموزش کامل پست پروداکشن

در این محصول شما بعد از رندر و خروجی در مرحله پست پروداکشن قرار میگیرید ، با اصول رنگ بندی در فتوشاپ و نحوه ایجاد درخت و انسان و بکگراند.همچنین ایجاد شیت بندی در معماری آشنا خواهید شد.

خرید پک آموزش vray

خرید پک آموزش vray

در این محصول شما با تخصصی ترین اصول نور پردازی و متریال vray آشنا شده و با تکنیک های این پک آموزشی میتوانید رندر هایی بسیار حرفه ای و بی نظیر ایجاد نمایید

تلفن تماس واتس آپ اینستاگرام تری دی خانی