لیست تعرفه طراحی تری دی سال 1400

لیست تعرفه طراحی تری دی سال 1400
چکیده این مطلب : انتشار : 7428

با توجه به درخواست شما عزیزان که در سال های گذشته لیست تعرفه طراحی تری دی خدمت شما عزیزان اعلام میشد . امسال هم مانند سال های گذشته و با توجه به نرخ تورم در کشور . لیست تعرفه ها و قیمت پروژه های تری دی برای شما معماران و تری دی آرتیست های محترم از طرف شرکت تری دی خانی و جلسات مختلف از بین متخصصین این امر اماده و تنظیم شده است و صورت فایل پیدی اف در انتهای این مطلب قرار داده شده است

تعرفه تری دی در سال 1400 

با توجه به درخواست شما عزیزان که در سال های گذشته لیست تعرفه طراحی تری دی خدمت شما عزیزان اعلام میشد . 

امسال هم مانند سال های گذشته و با توجه به نرخ تورم در کشور . لیست تعرفه ها و قیمت پروژه های تری دی برای شما معماران و تری دی آرتیست های محترم از طرف شرکت تری دی خانی و جلسات مختلف از بین متخصصین این امر اماده و تنظیم شده است و صورت فایل پی دی اف در انتهای این مطلب قرار داده شده است 

 

 

 

لازم به ذکر است که قبل از دانلود تعرفه های تریدی در سال 1400 . 

 

بسیاری از کاربران سوال میپرسند که ما چطور باید پروژه های تری دی خودمان را محاسبه کنیم .

 • چطور پروژه های تری دی خودمان را قیمت گذاری کنیم
   
 • باید بر اساس متر یا بر اساس هر شات رندر و یا بر اساس وقت و زمان و کیفیت کار قیمت بدهیم .

 

تمام مطالب و موضوعاتی که در این خصوص توضیح داده شده است را به دقت مطالعه نمونه و یا با پرینت گرفتن این فرم در دفتر کار خودتان به صورت یک فایل ذخیر نمایید . تا در اختیار کارفرمایان محترم قرار دهید . 

قیمت پروژه های سه بعدی در سال1400 طبق جدول زیر تعریف می گردد.

این قیمت بر اساس یک قیمت پایه در کل کشور محاسبه شده است.طراحان می توانند بر اساس اقلیم و موقعیت منطقه 20% بالا یا پایین تر از قیمت پیشنهادی را مطالبه نمایند.

با توجه به نوع پروژه در جدول زیر،قیمت بر اساس متر و یا به صورت کامل اعلام شده است. فضای خالی در جدول به معنای عدم توانایی انجام کار در آن سطح خواهد بود .

 • اما توصیه بر آن است که در صورت امکان از ارائه قیمت به صورت متری خودداری نمایید و کار را بر اساس میزان وقت و زمان قیمت گذاری کنید 

 

 1. رندرهای بیلبوردی و رندر شب 10% کل مبلغ قرارداد می باشد.
 2. در خصوص پروژه هایی که به متراژ محاسبه می شود، در صورت تمایل و هماهنگی طرفین، می توانند برای تعیین هزینه پروژه، طبق جدول محاسبه نمایند

 

 1. هزینه های جدول شماره بر اساس تعرفه پروژه تری دی سال 1400 بوده و با توجه به افزایش تورم سالیانه،هرسال 10%به مبالغ فوق افزوده می گردد. و با توجه به افزایش قیمت ها در سال 1400قیمت ها دوباره محاسبه گردید .
 2. تمامی هزینه ها در جدول     بابت تعرفه تری دی  در نرم افزار های سه بعدی بوده  و  قیمت طراحی دستی و ایده ها و ساخت ماکت و برداشت معماری از کار و نظارت جداگانه و با توجه به سطح کیفیت و تجربه شخص یا دفتر طراحی محاسبه شده و قیمت ثابت نخواهد داشت .

قیمت های طراحی و سهمیه مهرهای نظام مهندسی ،داشتن  پروانه اشتغال ، معیار و تعرفه قیمت جداگانه داشته ، که از سایت نظام مهندسی استان مورد نظر قابل دانلود خواهد بود و هیچگونه ارتباطی به این لیست و تعرفه قیمت ها نخواهد داشت .

 1. هزینه مشاوره معماری، بدون طراحی و اسکیس  و فقط حضور در محل پروژه به ازای هر ساعت مشاوره،برای مهندسین با سابقه یک تا سه ساله 150000 تومان و برای مهندسین با سابقه 3 تا 8 سال  350000 تومان  و برای مهندسین با سابقه 8 تا 10 ساله 1000000 تومان می باشد.و برای همکاران بالاتر از ده سال به صورت تجربه چندین ساله و موقعیت پروژه و عملکرد گروه مهندسی خواهد بود .
 • هزینه ایاب و ذهاب جداگانه محاسبه می شود.
 • طراح موظف است، که تری دی ها را در 3 مرحله : مدل های اولیه، مدل و نورپردازی اولیه، رندر نهایی تحویل داده و مبالغ را در هر سه مرحله دریافت نماید.
 1. ویرایش پروژه در صورت درخواست کارفرما، مرحله اول رایگان و در مراحل بعد بر روی مبلغ پروژه افزوده می گردد.
 2. هزینه های فوق بدون محاسبه فاز2 و دیتایل های اجرایی می باشد.
 3. قیمت های جدول 1 برای کل کشور بوده و در صورت شاخص بودن پروژه و موقعیت و یا اقلیم شمال و جنوب کشور و توجه به ساخت و ساز بالا و استفاده از متریال های گران قیمت، تیم طراحی می تواند، 20% را به مبلغ فوق اضافه نماید.
 4. قیمت های فوق براساس ارائه کار نهایی بوده و به هیچ عنوان استفاده از نوع موتور رندر ویری/منتال ری/کرونا،لومیون و غیره و حتی نرم افزار های شبیه ساز تاثیری در افزایش قیمت پروژه نخواهد داشت و فقط خروجی کار، در دستور کار می باشد.
 5. استفاده از پست پروداکشن و افزایش کیفیت خروجی بخشی از کار بوده و بر روی تعرفه جدول شماره 1 و سطح کار A محاسبه گردیده است.
 6. پروژه های با پوشش گیاهی بالا و استفاده از گونه های خاص از درخت و گیاهان در صورن مدلسازی 15% به قیمت پروژه افزوده می شود.
 7. مدت زمان رندر هیچ ارتباطی به کارفرما نداشته و تاثیری در افزایش قیمت نخواهد داشت ، و تیم مهندسی مسئول تامین سیستم های حرفه ای برای رندر ها خواهد بود
 8. توجه : با توجه به بالا رفتن سطح انتظار مشتریان و همچنین افزایش سطح کاری همکاران طبق فرم تعرفه سال 99 و 1400 توجه به رقابت در بازار طراحی ، سطح کاری   سوم     دیگر قادر به دریافت دستمزد نخواهد بود و همکاران عزیز باید سطح کاری خودشان را  ارتقا دهند . ( c )
 9. توجه . طبق تعرفه سال 1400 تمام موارد طراحی از لیست حذف شده ،و این قیمت ها فقط جهت انجام تری دی و رندر میباشد وهزینه طراحی و ایده های معماری بر اساس وقت و زمان طراح جداگانه قابل محاسبه خواهد بود

 

تعرفه طراحی قیمت ها سه بعدی

 

تعرفه قیمت طراحی تری دی سال 99

 

لینک مشاوره  قیمت تری دی در اینستاگرام

 

 دانلود فرم قرار داد معماری جهت پرینت 

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

Package-How-to-make-money-in-architecture

پکیج بیزینس و معماری

چطور باید در معماری حقوق و درآمد مناسب داشته باشیم و بتوانیم با کارفرما یا مشتری وارد پروژه و درآمد زایی عالی شویم، در این پکیج عملکرد و تکنیک های حرفه ای معماران آموزش داده شده است

aftereffect-training-package-in-architecture

پکیج آموزش افتر افکت در معماری

چرا به‌عنوان معمار باید افترافکت را یاد بگیریم . در پاسخ . شما به‌عنوان یک طراح و معمار که در ارائه پروژه‌های معماری می‌توانید قدرت گروه خودتان را در طراحی به بهترین شکل نشان دهید . فرقی نمی‌کند که پروژه معماری شما یک کار دانشجویی باشد و یا پروژه اجرایی یا طرحی از مسابقات معماری ،درهرصورت امروز نیاز بازار کار فراتر از انتظارات یک طرح معماری ساده خواهد بود و شاید فقط با یک رندر ساده مانند قبل نتواند پاسخگوی نیاز یک پروژه حرفه‌ای باشد

learning-post-production

آموزش کامل پست پروداکشن

در این محصول شما بعد از رندر و خروجی در مرحله پست پروداکشن قرار میگیرید ، با اصول رنگ بندی در فتوشاپ و نحوه ایجاد درخت و انسان و بکگراند.همچنین ایجاد شیت بندی در معماری آشنا خواهید شد.

نظرات

محصولات پیشنهادی مرتبط

پکیج آموزش 3d max در معماری

پکیج آموزش 3d max در معماری

در این محصول شما با جادوی مدل سازی داخلی بیرونی و طراحی پارامتریک آشنا شده و همچنین اصول نورپردازی و متریال گذاری تری دی مکس را یاد خواهید گرفت

خرید پکیج رویت آرکیتکچر

خرید پکیج رویت آرکیتکچر

ورود به دنیای حرفه ای مهندسی معماری ، در پکیج جامع رویت revitکه آموزش صفر تاصد این پکیج مخصوص برای ورود به بازار کار معماری میباشد .با پکیج رویت شارپ آموزش صفر تاصد رویت بهترین پکیج رویت پکیج جامع آموزش رویت اگر در یک جمله بخواهیم پکیج revit architecture را برای شما توضیح دهیم .اینگونه بیان میکنیم بدون یادگیری رویت ،معماری شما ناقص خواهد ماند .

تلفن تماس واتس آپ اینستاگرام تری دی خانی