هشت نکته باور نکردنی برای شروع یادگیری تری دی مکس

هشت نکته باور نکردنی برای شروع یادگیری تری دی مکس
چکیده این مطلب : انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۰ 17487

برای یادگیری نرم‌افزار ابتدا باید این سوال را از خود بپرسیم که آیا وقت آن رسیده که این کار را با تمام وجود انجام دهیم. پس با خودمان صادق باشیم که چرا باید هزینه‌هایی را انجام بدم و پولم را صرف کاری کنم که به آن علاقه زیادی ندارم.و یا بر عکس . میتونم یادبگیرم و از کار کردن با اون و درآمد عالی لذت ببرم.

هشت نکته باور نکردنی برای شروع یادگیری تری دی مکس

برای یادگیری نرم‌افزار ابتدا باید این سوال را از خود بپرسیم که آیا وقت آن رسیده که این کار را با تمام وجود انجام دهیم. پس با خودمان صادق باشیم که چرا باید هزینه‌هایی انجام بدم و پولم را صرف کاری کنم که به آن علاقه زیادی ندارم.و یا بر عکس . میتونم یادبگیرم و از کار کردن با اون و درآمد عالی لذت ببرم. پس وقت آن است که از خودمان سوالاتی را بپرسیم. چرا نرم‌افزار تری دی مکس ؟  چگونه می‌توانیم به بهترین شکل این نرم‌افزار را یاد بگیریم تا درآمد عالی داشته باشیم. پس زمانی که تصمیم گرفتید این نرم‌افزار را یاد بگیرید ،باید به نکاتی توجه کنید که تجربه چندین ساله اساتید درزمینهٔ تدریس این نرم‌افزار است. تمام دوستانی که در این سال‌ها کلاس‌های تری دی مکس را گذرانده‌اند متوجه شده‌اند که حتماً باید به نکاتی حیاتی برای یادگیری این نرم‌افزار توجه کرد. ما در این مقاله به هشت نکته حیاتی برای دوستانی که با 3dmax کار می‌کنند و یا قصد یادگیری آن رادارند اشاره می‌کنیم.


نکته اول: نرم‌افزارهای دیگر را فراموش کنید.

اگر آن دسته از افرادی هستید که قبلاً با نرم‌افزارهای دیگر مانند اتوکد- رویت- راینو و غیره کارکرده‌اید و تا حدودی آشنایی دارند. از این لحظه که قصد یادگیری نرم‌افزار تری دی مکس رادارید ، باید بدانید  محیط نرم‌افزارهای دیگر و حتی کلیدهای ترکیبی و روش کار با آن‌ها در ذهن شما شکل‌گرفته.  در درجه اول به این فکر کنید شما در یک‌خانه جدید و یک محل کار جدید قرارگرفته‌اید.  خود را با آن مطابقت دهید و در هنگام یادگیری این نرم‌افزار به این نکته فکر نکنید که کدام‌یک از قسمت‌های این نرم‌افزار و یا ابزارها و کلیدهای ترکیبی آن مشابه با نرم‌افزار قبلی که آن را یاد گرفته‌اید است.


نکته دوم: در تمرین‌ها پیش قدم باشید.

همیشه تمرین و پشتکار عامل موفقیت در هر کار و رشته‌ای می‌باشد.

می‌دانم سرتان شلوغ است و وقت ندارید اما شما تصمیم گرفته‌اید و برای آن هزینه کرده‌اید. پس فرقی نمی‌کند که پک‌های آموزشی تهیه کنید و یا در کلاس‌های 3dmax شرکت کنید. در هر حال فقط یک بیننده به مانیتور کامپیوتر نباشید و حتماً و حتماً پس از هر آموزش باید همان لحظه آن را توسط خودتان یک بار انجام دهید .همین ، در همان لحظه و همیشه شروع یادگیری ساده است. و ابزارها و دستورات راحت هستند . اما لازم است همان ابزارها و دستورات ساده و اولیه مکس را در شروع دوره آموزشی چندین بار با خودتان تمرین و تکرار کنید. این بخش پایه‌ای ترین قسمت و اصول یادگیری نرم‌افزار تری دی مکس می‌باشد و فیلم‌های آموزشی  رایگان  تری دی مکس و به همراه تمرینات را نیز از سایت DKhani3 دانلود و مشاهده نمایند.


نکته سوم: تا جایی که می‌توانید وقت بگذارید و ابزارهای مکس و محل قرارگیری آن‌ها را به دقت یاد بگیرید.

شاید یکی از تکراری‌ترین سوال‌ها که اکثر کارآموزان در دوره‌ها از من پرسیده اند ، همین نکته است  که آیا این دستورات کلیدهای ترکیبی و یا shurtcut ندارند؟ دانشجویان معماری دوست دارند مانند اتوکد با یک کلید ترکیبی  دستور سریع انجام شود. در این حالت زمان سریع‌تر می‌باشد. اما خیلی از دستورات و امکاناتی که در زیر مجموعه‌های برنامه قرار گرفته‌اند را از دست خواهید داد ، و در هنگام کار با تری دی مکس مشکلاتی برخورد می‌کنید که نمی‌توانید به سادگی خودتان آن‌ها را بر طرف کنید. پس زیاد  کلیدهای ترکیبی فکر نکنید ،  و محل قرارگیری ابزارها و زیر مجموعه های آن  را حتما و حتما یاد بگیرید.


نکته چهارم: با هر دو دست کار  کنید . !!

 شاید این مورد برایتان جالب باشد که آیا این مسئله هم جزء نکات حیاتی برای یادگیری تری دی مکس محسوب می شود،  باید عرض کنم بله. نکات بسیار ریزی که شاید هر شخصی به آن توجه نکند. اما در کلاس‌های آموزشی دیده‌ام که دانشجویان و کارآموزان زمانی که یک تمرین به آن‌ها داده می‌شود با یک دست ماوس را گرفته و یک دست دیگر را زیر چانه ها قرار می‌دهند و شروع به تمرین‌ می‌کنند. برای کارتان انگیزه داشته باشید. روش صحیح: یک دست بر روی ماوس و یک دست بر روی کیبورد.  این کار شوق و اشتیاق شما و تمرکز شما را برای یادگیری افزایش می‌دهد.  ماوس فقط برای چرخش زوم و ابزارها کیبورد برای دکمه‌های کلیدی و فراخوانی دستورات نقش حیاتی دارد. این مورد را ساده نگیرید و به آن توجه کنید.


نکته پنجم: پروژه‌های انجام شده را دوباره مدل کنید.

 ما همیشه در دوران دانشگاه به دنبال ایده‌های فضایی و خاص برای طرح خود بوده‌ایم و بیشتر زمان و انرژی دانشجویان صرف ایده‌یابی توسط استاد می‌شود و این حالت همچنان بعد از دانشگاه بر روی بسیاری از افراد باقی مانده  و برای حل تمرینات و شروع کار با 3dmax به دنبال یک ایده جهت انجام پروژه می‌باشد. یادتان باشد فقط تمرین کنید. برای شروع کلاس‌ها ایده اهمیت چندانی ندارد و در مرحله بعدی از کارهایتان قرار می‌گیرد.منتظر قرار داد و شروع انجام پروژه نباشید.  یکی از بهترین روش‌های یادگیری وجمع آوری یک رزومه کاری انجام پروژه‌های دیگران است. منظورمان کپی کردن به اسم خودتان نیست. هدف از این کار انجام پروژه‌هایی است که اجرا شده‌اند و یا توسط افراد حرفه‌ای طراحی شده‌اند.

کارهای خوب و عالی را ببینید. مانند آن‌ها را مدل‌سازی کنید. کارهایی از معماران بزرگ و طراحان حرفه‌ای را در محیط تری دی مکس با استفاده از ابزارها و دستوراتی که در جلسات مختلف یاد می‌گیرد مدل سازی کنید. حتی در پکیج آموزش تری دی مکس آموزش های پروژه محور قرار گرفته است ، بهتر است این روند را در دوره های مکس هنگام یادگیری بخش مدل‌سازی انجام دهید.  به راحتی بعد از چند تمرین و انجام پروژه ها .تمامی دستورات مکس در ذهنتان شکل گرفته و هر بار  نیاز به جزوه‌ها و فیلم‌های آموزشی تری دی مکس نخواهید داشت.


نکته ششم: خرید لپ تاپ  را فراموش کنید!

برای تری دی مکس و رندر قوی فقط یک کامپیوتروجود دارد (PC) پس در ابتدا با شروع کلاس‌ها و پروژه‌های سبک یک لپ تاپ می‌تواند به شما کمک کند. حتی لپ تاپ قدیمی‌تان اما در کار و پروژه‌های حرفه‌ای که در آینده با آن‌ها روبرو می‌شوید خرید یک لپ تاپ به اصطلاح قوی و یا گیمینگ را فراموش کنید. حتی با تأکید فروشنده کامپیوتر که این لپ تاپ فقط برای معماران و تری دی مکس ساخته شده .پس پولتان را صرف یک لپ تاپ قوی و حرفه‌ای نکنید ،با همان هزینه می‌توانید یک کامپیوتر خانگی با مشخصات خوب تهیه کنید.

بسیاری از دانشجویان این سوال برایشان پیش می‌آید که چه لپ تاپی برای کار با تری دی مکس مناسب است. یا چه مقداری Ram و CPU داشته باشد که فیلم آموزشی سخت افزار مناسب برای کار با تری دی مکس را حتماً مشاهده کنید در این فیلم به زبان ساده تمامی قسمت‌های یک کامپیوتر را باز کرده و بخش به بخش به زبانی کاملاً ساده آموزش داده‌ایم. به طوری که یک دانشجوی معماری پس از دیدن آن اطلاعات بسیار زیادی در زمینه سخت افزار و اینکه هر یک از قطعات کدامند و مقدار Ram و CPU هر کدام چه تأثیری می‌تواند در روند کار و پروژه‌های تری دی مکس ایفا کند را یاد بگیرد و به راحتی برای خرید یک سیستم مناسب برای کار خود اقدام کند.

 سیستم مناسب برای رندرینگ 

نکته هفتم: فیلم‌های آموزشی را فراموش نکنیم

هربار که فیلم‌های آموزشی خودم را نگاه می‌کنم مطالب جدید یاد می‌گیرم. گاهی اوقات هنگام نگاه کردن فیلم‌های آموزشی به دلیل خستگی چشم و ذهن برخی از مطالب مهم از جلوی چشم عبور می‌کند و متوجه  آموزش نمی‌شویم. اما یک شانس داریم. دوباره play کنیم. پکیج آموزش تری دی مکس از مبتدی تا حرفه ای حتی می‌توانید فیلم‌های آموزشی رایگان تری دی مکس را از سایت 3DKhani دانلود نموده و مشاهده نمایید. مقالات آموزشی pdf تری دی مکس و پست پروداکشن و همه چیز درباره شیت بندی را دانلود نموده و مطالعه نمایید.

 

نکته هشتم: به دیگران آموزش دهید. کوتاه و مفید

یکی از مهم‌ترین و بهترین روش‌های آموزش  تمرین و تکرار می‌باشد. پس هر چیز را که یادگرفتید خیلی راحت به دیگران هم آموزش دهید . این روش باعث یادگیری بهتر شما می‌شود و برای انتقال  صحیح مطالب خودتان همیشه در جستجوی یک محتوای جدید باشید و با این کار در مرحله اول به خودتان کمک کرده اید.


سفارش خرید محصول جادوی تری دی مکس در معماری


آموزش نور پردازی و رندر 

آموزش شیت بندی در فتوشاپ

آموزش دوربین فیزیکال در تری دی مکس 


 

جهت دریافت مقالات به سایت ما مراجعه نمایید

نویسنده : مجتبی امیرخانی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

Sketchup-training-package

پکیج آموزش اسکچاپ

آموزش کاربردی و فارسی مدل سازی صفر تاصد و رندر ، طراحی نما در اسکچاپ، طراحی آشپزخانه در اسکچاپ .آموزش جامع و کاربردی به صورت پروژه محور.برای رشته های معماری ، اسپید اسکچاپ

Buy-Lumion-Education-Package

خرید بسته آموزشی لومیون

در این محصول شما با نحوه ایجاد فضاهایی مانند کوه دریا درخت و انسان های در حال حرکت و ترکیب با پروژه معماری خود در لومیون. میتوانید انیمیشن هایی زیبا تولید نمایید

3d max-training-package-in-architecture

پکیج آموزش 3d max در معماری

در این محصول شما با جادوی مدل سازی داخلی بیرونی و طراحی پارامتریک آشنا شده و همچنین اصول نورپردازی و متریال گذاری تری دی مکس را یاد خواهید گرفت

نظرات

محصولات پیشنهادی مرتبط

پکیج آموزش 3d max در معماری

پکیج آموزش 3d max در معماری

در این محصول شما با جادوی مدل سازی داخلی بیرونی و طراحی پارامتریک آشنا شده و همچنین اصول نورپردازی و متریال گذاری تری دی مکس را یاد خواهید گرفت

خرید پک آموزش vray

خرید پک آموزش vray

در این محصول شما با تخصصی ترین اصول نور پردازی و متریال vray آشنا شده و با تکنیک های این پک آموزشی میتوانید رندر هایی بسیار حرفه ای و بی نظیر ایجاد نمایید

تلفن تماس واتس آپ اینستاگرام تری دی خانی